این مطلب ۶ بار خوانده شده

بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف‌اند صورت‌های مالی طبق استانداردهای حسابداری ایران و استانداردهای بین‌المللی تهیه کنند

نسخه مناسب چاپ

سازمان بورس و اوراق بهادار طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد که کلیه‌ی بانک‌ها و موسسات اعتباری موظفند صورت‌های مالی خود طبق استانداردهای حسابداری ایران را مطابق با صورت‌های مالی نمونه پیوست ابلاغیه فوق‌الذکر تهیه و از طریق سامانه کدال جهت انتشار عموم، ارائه نمایند. حسابرسان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار نیز موظفند در خصوص صورت‌های مالی ارائه شده فوق، مطابق با استانداردهای حسابرسی، اظهارنظر نمایند.

به نقل از کدال، براساس این ابلاغیه، بانک‌ها و موسسات اعتباری و حسابرسان آنها موظفند، صورت‌های مالی بر اساس (۱) استانداردهای حسابداری ایران به شرح ابلاغیه فوق‌الذکر و (۲) استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (موضوع ابلاغیه‌های شماره ۰۰۵/۴۴۰/ب/۹۵ مورخ ۲۵/۰۸/۱۳۹۵ و شماره ۰۲۱/۴۴۰/ب/۹۶ مورخ ۲۴/۰۴/۱۳۹۶) را از طریق سامانه کدال منتشر نمایند. تصمیم‌گیری در مجامع عمومی بر مبنای صورت‌های مالی تهیه شده طبق استانداردهای حسابداری ایران و در نظر گرفتن سایر قوانین و مقررات مربوطه خواهد بود.

براساس این ابلاغیه، انتشار صورت‌های مالی مورد درخواست بانک مرکزی علاوه بر صورت‌های مالی مذکور، از نظر این سازمان، اختیاری بوده و در صورت انتشار از طریق سامانه‌ی کدال، حتماً باید در کلیه‌ی صفحات آن، عبارت «بنا به درخواست بانک مرکزی طی ابلاغیه شماره ... مورخ ...» درج شود.

 

منبع : جامعه حسابداران رسمی ایران

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ورود کاربر

لینک های مرتبط

نظرسنجی

نظر شما در مورد محتواي سايت حسابرسی کوثر چيست؟